Tahi-Tóth Gábor a hetvenes, nyolcvanas évek óta ismert lemezlovas. Nemrég két könyve is megjelent. Erről beszélgettünk.
Az első kötet címe: Azok a csodálatos nők, a másodiké pedig: DJ Tóbiás Retro Party. Ez utóbbi csak a diszkózásról szól, vagy másról is írsz benne?
Tulajdonképpen egy önéletrajzi írásról van szó. A bevezető egy kicsit filozofikus hangvételű, később – mivel elég rég születtem – érinti az ötvenes-hatvanas évek időszakát, aztán pedig a diszkó 70-80-90-es évekbeli fénykorát mutatom be saját pályafutásomon keresztül.
A gyerekkorodról is írsz, és egy korrajzot kapunk. Olyan régi hangulatokat idézel fel, amit az idősebb korosztály maga is átélt és jól ismer.
Igen, ráadásul sok korabeli képpel illusztráltam a könyvet, remélem ettől még érdekesebb lett, és aki kézbe veszi, egy sajátos időutazáson vehet részt.
A művészneved a könyv címében is szerepel: DJ Tóbiás. Hogyan, kitől kaptad?
Már akkoriban divat volt ilyet használni, és mivel volt már Éliás, én T betűs lévén Tóbiás lettem.
Mikor kezdtél zenélni?
1972-ben, a vonyarcvashegyi Magyar Tenger vendéglőben. A zenekarral felváltva játszottam kazettás magnóról. Pár hét után már többen táncoltak a szünetben felhangzó Beatles, Rolling Stones, vagy Bee Gees zenékre, mint a zenekar műsorára.
Ha jól számolom, ez már 37 éve történt!
Igen! A technika változott, a szalagos magnótól eljutottunk a laptopig, már én is arról játszom esküvőkön, céges rendezvényeken.
Tervezel-e újabb könyvet?
Egy történelmi jellegűt. A XX. század magyar történelme újságcikkek alapján: mit hogyan írtak meg az újságok.
Nemsokára itt a kerek, 40. évforduló. Csinálsz majd valami nagy bulit?
Néhány barátommal szeretnénk egy nagy diszkó show-t. Ha összejön, mindenkit szeretettel várok a Tóbiás Retro Party-ra.